Ukupno: 392093
THE BRIDGE
Autor: Snježana Sedlar, 29. 2. 2016.

Od 22. do 26. veljače matičnu i područnu školu, u sklopu projekta The Bridge (program Erasmus+), posjetili su učenici i učitelji iz Osnovne šole Pivka iz Slovenije te iz Tranevagen Ungdomsskule iz Norveške.

Ovom trilateralnom partnerstvu zajednički cilj je razvijanje čitalačke pismenosti učenika. Tema susreta bile su legende te su se učenici kroz razne radionice upoznavali s legendama o vješticama i vilama, vitezovima i vikinzima.

Učenici su tako čitali ili prepričavali legende iz svoje zemlje, slušali su predavanje Tibora Martana koji proučava legende o vješticama i vilama novomarofskog kraja, razgledom Varaždina upoznali su se i s legendom o požaru u Varaždinu, posjetivši Veliki Tabor doznali su za legendu o Veroniki Desinić, razgledom Gornjeg grada te sudjelujući u turi Gornjogradske coprnice saznali su mnoštvo informacija i legendi o vješticama grada Zagreba.

Nakon zanimljivih legendi i dobivenih informacija, učenici su sudjelovali u likovnoj radionici kojoj je rezultat slikovnica s likovima iz odabranih legendi; u informatičkoj radionici na kojoj su učenici koristeći program Hot potatoes izradili brojne kvizove vezane uz sam sadržaj legendi; u kemijskoj radionici Hokus pokus učenicima su bili prikazani brojni pokusi, kasnije su ih i sami izvodili, a to je naravno bila korelacija s vješticama koje su spremale razne čarobne napitke; te brojne druge aktivnosti u školi i izvan nje od kojih su ih se najviše dojmile igre u šumi (utrka na metlama, traženje blaga pomoću karte i kompasa...).

Vidi fotogaleriju!