Povratak u školu za učenike 1.-4. razreda
Autor: Magdalena Kišiček, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

prema preporukama MZO-a i uputa HZJZ-a, od ponedjeljka 25. svibnja 2020. svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima u školi.

Molimo sve roditelje da pažljivo pročitaju Upute HZJZ-a i Preporuke MZO-a koje se nalaze u prilogu ove obavijesti.

Sukladno navedenim preporukama, molimo vas:

• PRIJE DOLASKA U ŠKOLU svakog dana izmjerite djetetu temperaturu te u slučaju povišene tjelesne temperature, ne dovodite dijete u školu nego telefonski o tome obavijestite školu.
  • Ne dovodite dijete u školu ako ono ima simptome respiratornih bolesti (kašalj, temperatura, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ili ima znakove neke druge zarazne bolesti.
  • Ne dolazite u pratnji djeteta ako imate simptome respiratornih bolesti (kašalj, temperatura, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa) ili vam je izrečena mjera samoizolacije.

Učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom koji vozi prema uobičajenom voznom redu ili u pratnji roditelja (prijevoz učenika biti će organiziran kao i inače). Ukoliko roditelji dovode djecu u školu, u pratnji dolazi jedna odrasla osoba koja ne ulazi u školsku ustanovu. Prehrana učenika je organizirana kao i inače.

Nastava će se u ponedjeljak odvijati prema uobičajenom rasporedu s početkom u 8,00 sati.

Učenici će u školi biti upoznati sa svim mjerama koje će se provoditi radi njihove zaštite te radi sprečavanja širenja zaraze.

Radujemo se ponovnom susretu i povratku u školske klupe!

Ravnatelj Štefek Vincek