« Ožujak 2024 »

Školski medni dan 2020.
Autor: Magdalena Kišiček, 7. 12. 2020.

Povodom današnjeg blagdana Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara i ove smo godine obilježili  Školski medni dan.

Tom prigodom Ministarstvo poljoprivrede i Hrvatski pčelarski savez priredili su slatko iznenađenje našim prvašićima. Uz staklenku meda hrvatskih pčelinjaka, učenici su dobili i edukativnu slikovnicu Pčelica Jelica i medo Edo koju možete pročitati ovdje.

Više o samom programu Školski medni dan te fotografije naših zadovoljnih prvašića možete pogledati u nastavku!

O programu Školski medni dan i promociji hrvatskih pčelinjaka

Program Školski medni dan organiziraju Ministarstvo poljoprivrede i Hrvatski pčelarski savez kako bi promovirali hrvatske pčelinjake.  Program se provodi diljem Hrvatske i to u prvim razredima osnovnih škola kada svaki učenik prvog razreda dobiva med pakiran u nacionalnu staklenku 370 mL i edukativnu slikovnicu.

Kao ciljevi Programa Školskog mednog dana navode se:

• educiranje djece i njihovih roditelja o važnosti konzumiranja i uključivanja meda u svakodnevnu prehranu
  • promoviranje meda hrvatskih pčelinjaka
  • podizanje svijesti djece od rane dobi o potrebi konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda
  • razvijanje prepoznatljivosti i različitosti takvih proizvoda na zajedničkom tržištu korištenjem jedinstvene nacionalne staklenke za med
  • podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnih vrijednosti meda
  • educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost

Evo i slatkog poklona koje su dobili naši prvašići.

Učenice 1. razreda PŠ Završje

Učenici 1. razreda matične škole