Učitelji na usmenom
Autor: Magdalena Kišiček, 18. 3. 2021.

Ove školske godine stvari su se izokrenule! Učitelji su bili na usmenom ispitu kod svojih učenika!

Naravno, ne radi se o pravim usmenim ispitima već o intervjuima članica Novinarske grupe koje su naše učitelje usmeno ispitivale o stvarima koje se nitko nije usudio pitati! No ne morate brinuti, učitelji nisu ocijenjeni (bar ne jošwink). U nastavku slijedi prvi od mnogih nadolazećih "usmenih ispita" s učiteljima iz naše škole!

Prva na redu bila je učiteljica povijesti, Ana Bešenić.

Koju je osnovnu školu pohađala naša učiteljica Ana, iz čega je zaradila svoju prvu jedinicu te koje bi zanimanje odabrala da nije učiteljica povijesti saznajte u nastavku!

1. Koju ste osnovnu školu pohađali?
OŠ "Novi Marof".

2. Koji Vam je razred bio najdraži, a koji najteži?
Najdraži mi je bio 8.,a najteži 5. U 5. razredu je bilo jako velikih promjena, sve je bilo novo i nepoznato, dobili smo puno novih učitelja i lako se pogubilo u svemu, dok se u 8. već navikneš i upoznat si s time, zbližiš se s prijateljima, a osnovna škola ide kraju što je meni bilo žao.

3. Jeste li voljeli učiti?
Učila sam jer sam morala, ali nisam bila obožavatelj toga.

4. Koji Vam je bio najdraži predmet?
Hrvatski jezik, ali dio vezan uz književnost, gramatika mi nije bila baš draga.

5. Koji Vam predmet nije bio osobito drag?
Apsolutno i definitivno fizika. Učiteljica je najblaže rečeno bila čudna.

6. Jeste li voljeli tjelesni?
Ne jer se nisam smatrala gipkom niti sportskim tipom uopće, sve mi je bilo zahtjevno; i igre loptom, i penjanje po užetu i slično.

7. Jeste li bili odličan učenik u osnovnoj školi?
U osnovnoj da.

8. Je li Vam se tijekom osnovne škole dogodila negativna ocjena? Ako da, iz kojeg predmeta i u kojem razredu?
Iz Njemačkog sigurno. Ne mogu se točno sjetiti, ali negdje u 7. ili 8. razredu. Za ostalo se isto ne mogu sjetiti.

9. Koja Vam je najdraža uspomena iz osnovnoškolskih dana?
Najviše sam voljela školske izlete, pogotovo maturalac te školske završne priredbe na kojima je bilo puno točaka jer je škola bila velika i na kojima smo se svi družili.

10. Po ponašanju, jeste li možda bili jedan od nestašnih đaka?
Možda sam jedino u nižim razredima bila malo življa te me učiteljica tu i tamo opomenula; znala sam imati i malih konflikata s učenicima, ali sam se u višim razredima primirila.

11. Kakvi su bili učitelji kada ste Vi pohađali osnovnu školu?
Dosta ozbiljni i malo distancirani prema nama; nismo se zezali i nešto previše komunicirali kao prijatelji, ali su bili korektni, dobro su predavali i trudili se. Prema njima smo imali distancu i strahopoštovanje.

12. Kakvi su bili školski obroci za vrijeme Vašeg polaska osnovne škole?
Jako jednostavni, na primjer čokolino, griz, pletenice, makice, namazi. Sjećam se i riže, tjestenine, rijetko kad i pizze; klasika, ništa "fensi" i ekstra. Bilo je i kuhanog, samo se ne sjećam što jer tada nisam preferirala jesti kuhano. Uglavnom, tadašnja kuhinja je po nekim stvarima slična današnjoj.

13. Koje ste izvannastavne i/ili izvanškolske aktivnosti pohađali?
Na dramsku sam uvijek išla, mislim da na neku drugu izvannastavnu aktivnost nisam išla, a na izvanškolske nisam išla.

14. Zašto ste odlučili postati učiteljica?
Dosta članova moje obitelji radilo je u prosvjeti; teta, oba dvije bake i oba dva djeda. Vidjela sam da su zadovoljni time što rade, a bilo mi je drago kad bih s djedom ili bakom išla kao gost u njihove razrede i slušala ih kako predavaju. Mislim i da je ljepše raditi s djecom nego odraslima. Oduvijek me provlačila pomisao da budem učiteljica.

15. Da niste učiteljica povijesti bili bi...
Ne znam kamo bi me život odnio, ali sam se do kraja 4. razreda srednje škole dvoumila između Pravnog fakulteta i onog za profesoricu povijesti; možda bih bila pravnica ako bi završila taj fakultet.

UČITELJICA ANA U 10 CRTICA

- NAJDRAŽI OKUS SLADOLEDA: Bijela čokolada

- DATUM ROĐENJA: 2.9.1985.

- OMILJENI DAN U TJEDNU: Petak

- NAJDRAŽA BOJA: Bijela

- OMILJENA HRANA: Pizza

- NAJDRAŽA ŽIVOTINJA: Pas

- NAJDRAŽI FILM: Povratak u budućnost

- NAJDRAŽI SPORT: Planinarenje

- OMILJENO VOĆE: Kivi

- KNJIGA ILI FILM? Film

pripremile Sara S. i Samantha V.
6.razred