« Prosinac 2018 »

Autor: Ivana Pintač, 3. 4. 2018.

Svake se godine 20. ožujka slavi Međunarodni dan kazališta za djecu i mlade te 27. ožujka Svjetski dan kazališta. Tim su se povodom učenici Literarno-dramske skupine matične škole upoznali s kamišibaj teatrom i pripremili kratku predstavu za učenike od 1. do 4. razreda. Naziv predstave je Sretno stablo, a nastala je prema tekstu Zvonka G. Rudića.

Kamišibaj teatar je japanski oblik uličnog kazališta u formi papirnate drame (kami - papir; šibaj - drama). Učenici interpretiraju priču uz pratnju ilustracija smještenih u malo drveno (u našem slučaju - kartonsko) kazalište - butaj.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma