« Ožujak 2024 »

Obavijest o početku nastave
Autor: Magdalena Kišiček, 4. 9. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

Nastava za sve učenike naše škole počinje u ponedjeljak, 7. rujna.

Nastava se organizira za sve učenike u jutarnjoj smjeni, model A (sat traje 45 min).

PRVI DAN NASTAVE

Učenici 1. razreda dolaze u školu u 09.30 sati uz pratnju jednog roditelja (isto vrijeme za područnu i matičnu školu).
Učenici i roditelji učenika prvog razreda matične škole ulaze na ulaz pokraj dvorane dok učenici i roditelji učenika prvog razreda područne škole ulaze na glavni ulaz gdje ih dočekuju razrednice. Roditelji i učenici su obavezni imati zaštitne maske za lice.

Učenici od 2. do 8. razreda dolaze na nastavu u 8.00 sati i imat će 3 školska sata.

ULAZAK U ŠKOLU

Prije polaska u školu svakog dana potrebno je izmjeriti i zapisivati tjelesnu temperaturu djeteta u posebnu bilježnicu koju treba čuvati. U slučaju povišene tjelesne temperature ili drugih simptoma bolesti, učenici ne dolaze u školu nego ostaju kod kuće te se javljaju izabranom liječniku opće medicine te telefonom obavještavaju školu.

Prilikom ulaska u školu svi učenici su obavezni nositi zaštitne maske.

Raspored ulaska učenika u matičnoj školi

• Učenici razredne nastave (1. – 4. razreda) ulaze na ulaz pokraj dvorane.
  • Učenici predmetne nastave (5.-8. razreda) ulaze na glavni ulaz.

Raspored ulaska učenika u područnoj školi

• Učenici 2., 4., 7. i 8. razreda ulaze na sporedni ulaz od igrališta.
  • Učenici 1., 3., 5. i 6. razreda ulaze na glavni ulaz.

Učenike na ulazu dočekuje učitelj koji s tim razredom ima prvi sat. Prvog dana nastave, učenike dočekuju razrednici. Svi učenici na ulazu škole paze na međusobni razmak (1,5 m), dezinficiraju ruke i obuću te postupaju prema uputama učitelja.

Sa svim detaljnijim uputama učenici će biti upoznati prvog dana nastave.

Ulazak roditelja u školu

Roditelji u pravilu ne ulaze u školu, a djeca u školu dolaze samostalno. Roditelj učenika može dovesti do ulaza u školu pri čemu zadržava razmak od najmanje 1,5 m u odnosu na druge osobe. Nakon nastave, roditelj preuzima učenika od dežurnog učitelja ispred ulaza u školu.

Detaljnije informacije o dolasku učenika, roditelja i djelatnika u Osnovnu školu „Podrute“ možete pronaći ovdje i u privitku ove obavijesti.

UDŽBENICI

U ponedjeljak će biti podijeljeni besplatni udžbenici za učenike svih razreda, stoga je sa sobom u školu potrebno donijeti školsku torbu

Detaljnije informacije o preuzimanju udžbenika možete pronaći ovdje.

PREHRANA

U ponedjeljak će biti organizirana prehrana za učenike.

PRIJEVOZ

Za dolazak u školu i odlazak iz škole za učenike putnike matične škole osiguran je prijevoz prema dosadašnjem voznom redu ( Topličica 7:05, Gornje Podrute 7:25). Za vrijeme vožnje, obavezna je upotreba zaštitnih maski za lice za sve učenike te je potrebno paziti na međusobni razmak.

PRODUŽENI BORAVAK

Produženi boravak u područnoj školi počet će se održavati od 14. rujna 2020. Dodatne informacije u vezi produženog boravka bit će objavljene na stranici škole prije početka.

Sve detaljnije informacije o održavanju nastave u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama možete pronaći u Protokolima u privitku ove obavijesti.

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti na:

ravnatelj@os-podrute-donje-makoisce.skole.hr   ili tel. 042/ 625-780