Ukupno: 392071
Provedba postupka zapošljavanja tijekom obustave izvođenja nastave
Autor: Magdalena Kišiček, 24. 3. 2020.

Sukladno informacijama Ministarstva odgoja i obrazovanja na stranici Škole za život, Osnovna škola "Podrute" poništava sve natječaje za zapošljavanje novih radnika koji su u tijeku.

Odluku koja je trenutno na snazi možete pročitati u nastavku i na sljedećoj stranici.

"U odgovorima su navedena rješenja i prijedlozi koji sad vrijede, obzirom na stalnu promjenu epidemiološke situacije promjene su moguće i u kratkim vremenskim periodima. Molimo vas pratite najnovije odgovore na često postavljana pitanja.

PROVEDBA POSTUPKA IMENOVANJA RAVNATELJA I ZAPOŠLJAVANJE DRUGIH RADNIKA U ŠKOLSKIM USTANOVAMA TIJEKOM OBUSTAVE IZVOĐENJA NASTAVE

Škole koje su kompletnu dokumentaciju poslale na prethodnu suglasnost Ministarstvu znanosti i obrazovanja provode postupak imenovanja ravnatelja u skladu s propisanom procedurom.

Škole koje su provele postupak imenovanja ravnatelja na školskim tijelima dostavljaju kompletnu dokumentaciju Ministarstvu na prethodnu suglasnost i provode postupak u skladu s propisanom procedurom.

Škole koje bi u vremenu dok traje obustava izvođenja nastave trebale provesti postupak imenovanja ravnatelja (predstavljanje kandidata, provođenje glasanja na školskim tijelima i dr.) obustavljaju postupak.

Škole koje bi u vremenu dok traje obustava izvođenja nastave trebale raspisati natječaj za imenovanje ravnatelja, odgodit će raspisivanje natječaja do daljnjega.

Ako postojećim ravnateljima istječe mandat, školski odbori imenovat će vršitelja dužnosti ravnatelja.

Isto tako, molimo da školske ustanove u vremenu dok traje obustava izvođenja nastave ne raspisuju natječaje za zapošljavanje novih radnika te da ponište sve natječaje koji su u tijeku."

Izvor: https://skolazazivot.hr/nastava-na-daljinu-cesta-pitanja-i-odgovori-20-3-2020/