« Svibanj 2024 »

Dječji tjedan
Autor: Snježana Sedlar, 14. 10. 2022.

U OŠ „Podrute” i ove smo godine od 3. do 7. listopada obilježili Dječji tjedan u kojem su učitelji matične i područne škole organizirali brojne zanimljive aktivnosti namijenjene djeci.

Tema „Svemir” bila nam je glavna vodilja u osmišljavanju aktivnosti. Na taj smo način obilježili i Međunarodni tjedan svemira.

U svemirska prostranstva uvela nas je učenica 8.razreda, Samantha Vitez, sa svojim predavanjem „Svemir – prostor čuda”. Predavanje su slušali svi učenici, od najmlađih prvašića do naših najstarijih osmaša.

Učenici područne škole postali su nakratko tajni agenti misije „Mliječna staza”. Glavni zadatak misije bio je pronaći svih osam izgubljenih planeta Sunčevog sustava. Kao svaki pravi agent i naši su učenici imali svoje identifikacijske iskaznice. Od ponedjeljka do petka, učiteljica hrvatskog jezika, Andreja Korpar, postavljala je zadatke koje su učenici trebali riješiti ili odgonetnuti kako bi čim prije pronašli izgubljeni planet. U potrazi za tragovima učenici su trebali pokazati svoje vještine provlačenja u „laserskom” labirintu, uočavanja razlika na zadanim slikama i bušenja balona narančinom korom.

Nakon uspješno izvršene potrage za planetima, učenici agenti mogli su se proveseliti plešući na „Zemaljske plesne hitove”. Petra Biškup i Paula Piskač, učenice 7. razreda, potrudile su se da svi plesači usvoje plesnu koreografiju. Također, učenici su mogli sudjelovati na sportskoj aktivnosti pod nazivom „Svemir se širi, ali mi ne...”, učiteljice Anje Demšar. Tako su učenici mogli igrati školicu, vrtjeti hula hop ili igrati stolni tenis.

Mladi geografi i Mladi ekolozi su zajedno sa svojom učiteljicom geografije , Danijelom Harmicar, različitim tehnikama izrađivali planete Sunčevog sustava.

U matičnoj školi tijekom cijelog tjedna učenici su se na satovima hrvatskog jezika s učiteljicom Jelenom Đakmanec – Milevčić  bavili romanom Arthura Charlesa Clarka, 2001.: Odiseja u svemiru te su na taj način „utonuli“ u svemirska prostranstva.

Učenici nižih razreda matične i područne pokazali su svoju kreativnu stranu.  Prvašići su uz pomoć svojih učiteljica, Nikoline Posavec i Marine Savić, crtali nama bliže te daleke galaksije. Učenike drugih razreda su učiteljice Nedeljka Đurkan i Ružica Korotaj potaknule na maštanja o mogućim oblicima živih bića u svemiru. Ubrzo su nastala bića, ona strašnija i ona malo manje strašna. Učenici trećih razreda dočarali su svemir  i izrađivali astronautske kacige. U tome su im pomogle učiteljice Tanja Herić i Marina Savić.  Vješti i vrijedni učenici 4. razreda te učiteljice Anica Makopek – Pušec i Dijana Vincek izrađivali su kacige za astronaute i svemirske rakete.

Tijekom cijelog tjedna posvećenog djeci, učenici su uživali u zanimljivim aktivnostima te nastavi odrađenoj na malo drugačiji način koju je koordinirala učiteljica geografije Danijela Harmicar.

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Danijela Harmicar, učiteljica geografije