« Svibanj 2024 »

Obavijest o početku nastave
Autor: Snježana Sedlar, 2. 9. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

nastava za sve učenike naše škole počinje u ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine.

Nastava se za sve učenike organizira u jutarnjoj smjeni.

PRVI DAN NASTAVE

Učenici 1. razreda dolaze u školu u matičnoj školi u 8,30 sati, a u područnoj školi u 9,00 sati uz pratnju jednog roditelja.

Učenici i roditelji učenika prvog razreda matične škole ulaze na ulaz pokraj dvorane dok učenici i roditelji učenika prvog razreda područne škole ulaze na glavni ulaz. Na ulazu učenike i roditelje dočekuju razrednice. Roditelji su obvezni imati zaštitne maske za lice.

Učenici od 2. do 8. razreda dolaze na nastavu u 8.00 sati i imat će 3 školska sata. Za dolazak u školu i odlazak iz škole za učenike putnike matične škole osiguran je prijevoz prema dosadašnjem voznom redu ( Topličica 7:05, Gornje Podrute 7:25). Za vrijeme vožnje, obavezna je upotreba zaštitnih maski za lice za sve učenike te je potrebno paziti na međusobni razmak. Učenike na ulazu dočekuju razrednici.

Besplatni udžbenici bit će svim učenicima podijeljeni prvog dana nastave pa je potrebno sa sobom u školu ponijeti školsku torbu.

U ponedjeljak će za sve učenike biti organizirana prehrana.

U školi se i dalje primjenjuju epidemiološke mjere stoga je važno svakodnevno se pridržavati sljedećih uputa:

ULAZAK U ŠKOLU

Prilikom ulaska u školu svi su učenici obvezni nositi zaštitne maske.

U slučaju povišene tjelesne temperature ili drugih simptoma bolesti, učenici ne dolaze u školu nego ostaju kod kuće te se javljaju izabranom liječniku opće medicine te telefonom obavještavaju školu.

Raspored ulaska učenika u matičnoj školi

• Učenici razredne nastave (1. – 4. razreda) ulaze na ulaz pokraj dvorane.
  • Učenici predmetne nastave (5.-8. razreda) ulaze na glavni ulaz.

Raspored ulaska učenika u područnoj školi

• Učenici 1., 5., 7. i 8. razreda ulaze na sporedni ulaz od igrališta.
  • Učenici 2., 3., 4. i 6. razreda ulaze na glavni ulaz.

Učenike na ulazu dočekuje dežurni učitelj. Učenici na ulazu škole paze na međusobni razmak (1,5 m), dezinficiraju ruke i obuću te postupaju prema uputama učitelja.

Sa svim detaljnijim uputama učenici će biti upoznati prvog dana nastave.

Roditelji u pravilu ne ulaze u školu, djeca u školu ulaze samostalno. Roditelj učenika može dovesti do ulaza u školu pri čemu zadržava razmak od najmanje 1,5 m u odnosu na druge osobe. Nakon nastave, roditelj preuzima učenika od dežurnog učitelja ispred ulaza u školu.

Sve detaljnije informacije o održavanju nastave u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama možete pronaći u Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 koje se nalaze u prilogu.

PRODUŽENI BORAVAK

Produženi boravak se od ove školske godine održava i u matičnoj i u područnoj školi.

U područnoj školi počet će se održavati od 7. rujna 2021. godine, a o točnom terminu početka održavanja u matičnoj školi kao i dodatne informacije u vezi produženog boravka bit će objavljene na stranici škole prije početka.

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti na:

ravnatelj@os-podrute-donje-makoisce.skole.hr   ili tel. 042/ 625-780

Štefek Vincek, ravnatelj